Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie z Michałem Sanczenko

10 lutego 2016 roku, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizował spotkanie z Michałem Sanczenko – podlaskim łucznikiem konnym, wieloletnim zawodnikiem międzynarodowej rangi, który  kilkakrotnie startował w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Korei zdobywając złote medale i otrzymując tytuł „Best Archer” -  przyznawany najlepszym łucznikom zaangażowanym w rozpowszechnianie tej dyscypliny sportowej na świecie. W 2014 roku Michał Sanczenko  reprezentował Polskę podczas III rundy Pucharu Europy rozgrywanej w Anglii. Poza tym Pan Michał jest doświadczonym instruktorem łucznictwa konnego.

Podczas spotkania w Mońkach opowiadał bardzo ciekawie o historii łucznictwa konnego na Podlasiu, o swojej łuczniczej pasji, o podróżach z nią związanych oraz o zespole podlaskich łuczników konnych o nazwie AMM Archery. Demonstrował też różnego typu strzały i łuki. Informował jak i z czego są zbudowane oraz na jakiej zasadzie działają. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami m.in. z podróży do Korei oraz do Indii.  Wszystkich bardzo zaciekawiły fotografie przedstawiające podlaskich łuczników konnych uczestniczących w hinduskiej produkcji filmowej.

Więcej informacji na temat działalności Michała Sanczenko oraz zespołu AMM Archery prezentuje strona zamieszczona w Internecie pod adresem - www.ammarchery.pl

 

Serdecznie dziękuję Monieckiemu Ośrodkowi Kultury za użyczenie nam sali. Dziękuję również p. Tomaszowi Pac za inspirację w zakresie organizacji spotkania.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org