Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie z podróżnikami

7 marca 2018 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych na spotkanie pod nazwą "Andaluzja – perła w koronie Hiszpanii oraz ceremonie wokół Wielkiego Tygodnia”. Gośćmi spotkania byli podróżnicy Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek, którzy bardzo interesująco opowiadali o bajecznej krainie – jaką jest Andaluzja (największy hiszpański region pełen flamenco, korridy, fiest i gorącego słońca). Swoje wspomnienia z wyprawy ilustrowali przepięknymi zdjęciami wykonanymi przez p. Monikę.

Monika Filipiuk-Obałek- zawodowy fotograf wnętrz. Od 2006 roku systematycznie zamieszcza swoje zdjęcia w magazynach wnętrzarskich, m.in.: „Cztery Kąty”, „Villa”, „Świat Rezydencji”, „Dobrze Mieszkaj”, „Weranda”. Swoje sesje zdjęciowe realizowała, m.in.: w Londynie, Lublanie, Santiago de Chile i Barcelonie. Współpracuje z wieloma biurami architektonicznymi. Dziennikarka telewizyjna i prasowa, podróżniczka, uczestniczka wielu wypraw indywidualnych i organizowanych wspólnie z mężem, Marcinem Obałkiem.

Marcin Obałek- podróżnik, pilot wycieczek, obrońca przyrody i propagator tego, co polskie. Prowadzi warsztaty i wykłady Akademii Podróżowania zarówno na terenie kraju jak i poza granicami. Jest pomysłodawcą i kierownikiem Traktoriady – Wyprawy Ursusem Dookoła Świata oraz inicjatorem i współorganizatorem badań archeologicznych w Boliwii pod banderą Polskiej Ekspedycji Amazońskiej. Równolegle uczestniczył w następujących projektach podróżniczych: „Transtrabant” – przy współpracy z telewizją czeską, „Polska Ekspedycja Amazońska” , „Eko-Maledivy”, „Na skrzydłach” – związany z historią polskiego lotnictwa, czy w końcu „Z Kopyta - Konno Dookoła Świata”.

Państwo Obałkowie wspólnie, jako piloci wycieczek, organizują indywidualne wyjazdy, wyprawy (już od jednej chętnej osoby) w różne zakątki Polski, Europy i Świata, przygotowywane zależnie od zainteresowań i preferencji uczestników, dające gwarancję niepowtarzalności. Programy wyjazdów pozwalają na poznanie od podszewki choć rąbka danej kultury, ludzi i atrakcji odwiedzanego regionu. Umożliwiają wzięcie udziału w tradycyjnych świętach, posmakowanie ludowej kuchni w miejscach prawdziwych, z dala od turystycznych zadeptanych dawno szlaków.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org