Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Spotkanie z podróżnikiem-Marcinem Obałkiem

W ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku  szesnastego grudnia odbyło się spotkanie z Marciem Obałkiem „Traktoriada, czyli Ursusem na przełaj przez Amerykę Południową.” Nasz gość opowiedział ciekawą historię o swojej podróży traktorem  po Ameryce Południowej. Dodatkowo mogliśmy obejrzeć zdjęcia z tej wyprawy. Panu Marcinowi został wręczony  kalendarz z archiwalnymi zdjęciami Moniek.

Marcin Obałek-poznaniak, podróżnik, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia „Czysty Świat” oraz członek zarządu Fundacion Munde Puro w Boliwii. Członek klubu Globtroterów Totutotam Totutotam  Pomysłodawca wyprawy „Traktoriada - wyprawa Ursusem dookoła świata” realizowanej do 2001 roku -nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic – Travellery Ursus 6014 w wyprawie dookoła Świata oraz „Konno dookoła świata”. Odbyło się już  6 wypraw  podczas których Ursus pokonał blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru. Niewątpliwym sukcesem jest doprowadzenie do obfitujących w znaleziska prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej. W wolnym czasie fotograf i sternik dłubanki na Rio Beni.

Było to ostatnie w tym roku przedświąteczne spotkanie słuchaczy UTW w związku z tym na koniec spotkania podzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.

  
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org