Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Trzecie spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

15.01. 2015r. odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, był on tym razem poświęcony historii Moniek i spotkał się z dużym zainteresowaniem również ze strony innych mieszkańców. Pan Tadeusz Skutnik bardzo ciekawie przedstawił nam najdawniejszą historię ziem, na których ulokowana jest nasza miejscowość, opowiedział o roli kolei, wspomniał o obu wojnach i …  skończył się czas „lekcji”. Pasja i zaangażowanie w propagowanie lokalnej historii (jest autorem cyklu „Ludzie Moniek”) sprawia, że Pana Tadeusza słucha się z prawdziwą przyjemnością.

Później była krótka prezentacja starych zdjęć w formie cyfrowej. Najstarsze zdjęcie pochodzi z roku 1933 i jest darem od Pana Czesława Wiszowatego. Wspaniałą niespodzianką była piosenka o Mońkach napisana i wykonana przez Państwa Helenę i Jana Bajkowskich.

Dalsza lekcja historii toczyła się już na dole przy wystawie starych zdjęć- wspomnieniom nie było końca. Na koniec poczęstowaliśmy wszystkich tortem, wszak miastu stuknęła już pięćdziesiątka! Było nam bardzo miło gościć pierwszego Przewodniczącego Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Mońkach Pana Zenona Storonowicza oraz obecnego Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Edwarda Klepackiego. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom zdjęć -Pani Annie Rynkiewicz, Ani Bielińskiej, Panu Czesławowi Wiszowatemu, Włodzimierzowi Zmarzlikowi, Edwardowi Klepackiemu uczniom –Marcie Kasabuła i Piotrowi Konopka i wszystkim innym, którzy chcieli się podzielić z nami swoją wiedzą i wspomnieniami. Szczególnie serdecznie dziękujemy Panu Tadeuszowi Skutnikowi, który zechciał podzielić się z nami wiedzą i poświęcić nam swój czas.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udostępniania nam wszelkich dokumentów związanych z historią Moniek.

Wiesława Filipkowska
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org