Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Trzecie spotkanie z cyklu "Z biblioteki nie tak daleko"

19 grudnia 2015 roku (sobota) w czytelni Oddziału dla Dzieci i Młodzieży uczniowie z klas V i VI z monieckich szkół podstawowych ponownie spotkali się z młodym podróżnikiem - Tomaszem Jakimiukiem, który bardzo ciekawie opowiadał o swojej podróży do Maroka - kraju kontrastów. Swoje wypowiedzi ilustrował zdjęciami przedstawiającymi m.in. drzewa, po których spacerują kozy, okratowane przejście graniczne, wnętrze muzułmańskiego domu, garbiarnię kozich skór. Mówił też o tym, że Marokańczycy przemieszczają się na wielbłądach, mułach, motocyklach oraz samochodami. Ich ulubioną marką jest Mercedes. Piją bardzo mocną zieloną herbatę z dużą ilością cukru. Przysmakiem w Maroku jest harira - potrawa składająca się głównie z warzyw i soczewicy. Zaś najgorszymi rzeczami w Maroku są: brud i hałas. Poza tym Pan Tomasz zademonstrował jak rozpala się ogień za pomocą krzesiwa. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować swoich sił w tym zakresie.

Na zakończenie uczestnicy spotkania zadawali wiele pytań podróżnikowi. Chcieli na przykład wiedzieć:

-Ile czasu trwała podróż do Maroka?

-Czy w Maroku p. Tomek spotkał Polaków?

-Czy bał się muzułmanów?

-Czy w Maroku jest Internet?

-Ile czasu spędził w Maroku?

Monieccy uczniowie zrobili bardzo pozytywne wrażenie na naszym gościu - o czym świadczy jego wpis na blogu Jak to daleko

"Przybyła widownia wykazała się niesamowitą wiedzą, jak i zaangażowaniem. Pierwszy raz tak młode osoby, gdyż oscylujące w granicach 4-6 klasy podstawowej, były tak otwarte i skore do aktywnego uczestnictwa. Bardzo miłe zaskoczenie".

Za pomoc w organizacji spotkania dziękuję:

-Pani Beacie Stoczko (z SP 1 w Mońkach),

-Pani Alicji Kamińskiej (z SP 2 w Mońkach),

-Panu Wojciechowi Smółko (z SP 1 w Mońkach).

Barbara Kuprel  
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org