Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

W poszukiwaniu zaginionej książki

27 października 2015 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Przedszkolaki w bibliotece”.

Podczas zajęć dzieci (wraz mamusiami) wyruszyły w podróż, której celem było znalezienie zaginionej książki pod tytułem „Dzielny piesek Tobi”. Najpierw spacerkiem udały się na dworzec kolejowy. Wsiadły do pociągu i pojechały na lotnisko do Warszawy. Później leciały samolotem. W wyniku turbulencji samolot musiał awaryjnie lądować i ponownie wystartować. Tym razem dzieci wylądowały bez przeszkód.  

Okazało się, że dotarły na bezludną wyspę.  Szukały zaginionej książki na plaży, w lesie oraz na łące z polnymi makami. Niestety, nie znalazły jej. Postanowiły opuścić wyspę. W tym celu zbudowały tratwę. Potem upiekły pyszne ciasto czekoladowe, które zjadły z wielką przyjemnością. Następnie poszły na plażę, aby trochę odpocząć. Niestety, musiały ją opuścić, bo ciągle zalewała je morska fala. Dzieci i mamusie szybko pobiegły do tratwy i odpłynęły nią.

Po pewnym czasie zauważyły statek. Na zaproszenie kapitana weszły na jego pokład. Morska podróż upłynęła im bardzo szybko w atmosferze wspólnej zabawy. Początkowo mamusie grały na dziecięcych instrumentach muzycznych, zaś dzieci tańczyły w rytm muzyki. Później nastąpiła zmiana – dzieci grały, a mamusie tańczyły.  W końcu statek dotarł do portu.

Podróżników powitał deszczyk. Pasażerowie opuścili statek i zatańczyli  w rytmie piosenki „Pada deszczyk”. Następnie  udali się na lotnisko i przylecieli samolotem do biblioteki. Tam, na półce, dzieci odnalazły zagubioną książkę. Następnie wszyscy usiedli na dywanie i słuchali jak pani bibliotekarka czyta im głośno książkę o dzielnym piesku.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org