Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Wakacyjne warsztaty plastyczne - "Kolorowe kwiaty z bibuły"

W dniu 12 lipca 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zostały zorganizowane bezpłatne wakacyjne warsztaty plastyczne pod nazwą „Kolorowe kwiaty z bibuły” – adresowane do  czytelników biblioteki  - uczniów szkół podstawowych. Ich celem była integracja dzieci, organizacja ich czasu wolnego  oraz doskonalenie ich sprawności manualnej i rozwijanie ich wyobraźni, a także zapoznanie ich z książkami o kwiatach i bukietach z papieru.

Podczas zajęć, z kolorowej bibuły i gumek recepturek,  dzieci wykonały dekoracyjne pompony.  Następnie zamieniły je w kolorowe kwiaty - dodając do nich zielone łodyżki z listkami. Okazało się, że zrobienie kwiatka z bibuły nie jest niczym skomplikowanym, a jego wykonanie daje wiele radości i satysfakcji.  Zdaniem dzieci papierowy pompon to wyjątkowa ozdoba: pokoju, włosów, ręki, nogi, uszu lub weselnego samochodu.   Natomiast kwiat może być  prezentem na każdą okazję.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org