Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Warsztaty plastyczne – „Koraliki z papieru”

W dniach 29 i 30 lipca 2015 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla dzieci spędzających wakacje w Mońkach. Miały one na celu integrację dzieci, dostarczenie im rozrywki, doskonalenie ich umiejętności manualnych oraz rozwijanie ich wyobraźni. Dzięki kilku prostym zabiegom, z użyciem ołówka, linijki, nożyczek i kleju, dziewczęta uczestniczące w zajęciach zamieniły papier w śliczne, lekkie, kolorowe  koraliki, które później polakierowały i wykonały z nich przepiękne korale i bransoletki. Efekty swojej pracy, zabrały ze sobą do domu.

Podczas zajęć dziewczęta zauważyły, że kształt papierowych koralików zależy od kształtu paska papieru, który jest zwijany. Ich zdaniem z kolorowych koralików można wykonać nie tylko korale i  bransoletki, ale również:  kolczyki, wisiorki, breloczki lub dodatki do różnych dekoracji.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org