Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Warsztaty plastyczne „Laleczki z niteczki” w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach

W dniu 28 listopada 2014 roku, Barbara Kuprel  (kier. Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach) przeprowadziła  w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach warsztaty plastyczne pod nazwą „Laleczki z niteczki”. Miały one na celu doskonalenie umiejętności manualnych dzieci, pobudzanie ich wyobraźni, nawiązanie do przeszłości, integrację dzieci.

Własnoręcznie wykonane, kolorowe laleczki z włóczki mogą być śliczną ozdobą np. choinkową, miłym prezentem dla kogoś bliskiego, laleczką – przytulanką ,  kukiełką w inscenizacji teatralnej, itp.  To, w co zamienimy włóczkę, zależy tylko od naszej wyobraźni. Z białej nitki możemy zrobić np. aniołki lub śnieżynki, z kolorowej zaś królewnę, księżniczkę lub jakąś inną postać. Do wykonania laleczek potrzebna jest włóczka, nożyczki i ewentualnie dodatki, takie jak np. koraliki, sznureczki, wstążeczki, koronka.

Warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas IV „B” i IV „C, zostały zorganizowane w ramach współpracy biblioteki szkolnej ze SP 2 w Mońkach z Biblioteką Publiczną w Mońkach. Pomysłodawczynią ich zorganizowania była pani Alicja Kamińska (nauczyciel – bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Mońkach).

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org