Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Warsztaty plastyczne „Malowanie na kamieniach”

W dniu 1 kwietnia 2015 roku Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach zaprosił uczniów szkół podstawowych na warsztaty plastyczne pod nazwą „Malowanie na kamieniach”.

Uczestnicy zajęć przynieśli ze sobą umyte i osuszone kamienie. W bibliotece, za pomocą farb i lakierów do paznokci, własnoręcznie ozdobili je rysunkami. Na zakończenie swoje rysunki zabezpieczyli bezbarwnym lakierem. Dzięki temu będą one trwalsze. Jak się okazało, malowanie na kamieniach to świetna zabawa, a efekt końcowy jest zawsze oryginalny. Ozdobione kamienie, według dzieci uczestniczących w zajęciach, można wykorzystać jako: „ozdobę w ogrodzie”, „dekorację w mieszkaniu”, „wisiorek na szyję”, „przycisk do papieru”, „prezent”, „talizman”, „można go nawet spróbować sprzedać”

Serdecznie dziękujemy p. Anecie Mroczko (z Salonu Kosmetyki Profesjonalnej i Odnowy Biologicznej w Mońkach) za bezpłatne zaopatrzenie nas w lakiery do paznokci.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org