Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Warsztaty plastyczne – „Walentynkowe filcowanki”

13 stycznia 2018 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą  „Walentynkowe filcowanki”. Były one adresowane do rodziców i nauczycieli naszych czytelników.  Prowadziła  je p. Dorota Zastocka, której wielką pasją jest szycie zabawek z filcu.  Bardzo często inspirują ją książki. Wykonała m.in. Małą Mi, o której losach opowiada Tove Jansson w książkach o Muminkach oraz Albertynkę  – bohaterkę książki pod tytułem „Albertynka” napisaną przez białostocką pisarkę p. Katarzynę Janowicz-Timofiejew, z którą p. Dorota współpracuje tworząc pacynki, wspierające działania autorki na rzecz rozwijania zainteresowań czytelniczych  najmłodszych.

Uczestniczki spotkania, z myślą o swoich najbliższych, korzystając ze wskazówek p. Doroty, wykonały upominki z filcu. Wszystkie panie były zadowolone z efektów swojej pracy i  stwierdziły, że taka forma spędzenia wolnego czasu pozwoliła im zrelaksować się i oderwać się od codziennych spraw.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org