Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Wieczór poetycki Zofii Olek Redlarskiej

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, w dniu 8 maja 2015 roku, zorganizował spotkanie poetyckie Zofii Olek-Redlarskiej - białostockiej poetki, która opublikowała tomiki poetyckie dla dzieci "Portrety imion dziecięcych" , "Dlaczego mam tyle pytań do świata?", "Zielone piórko" oraz tomik dla dorosłych pod tytułem "I tak już zostanie". Swoje wiersze publikuje również w czasopismach takich jak "Świerszczyk", "Życie Szkoły", "Czas Miłosierdzia".

Dr Zofia Redlarska jestem adiunktem na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Pracuje jako nauczyciel akademicki w Zakładzie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Nade wszystko lubi przyrodę, jej odcienie zieleni. Lubi spacer po lesie. Tam szuka czułej samotności, która koi, uspokaja. Uwielbia wrzosowiska, delikatne kołysanie się brzozy na wietrze, zapach mięty i tęczę, która rozświetla duszę człowieka. Jej umiłowaniem są góry, a wiosną liliowe, majowe krokusy wykąpane w słońcu na tatrzańskich stokach.

W monieckiej bibliotece dr Zofia Redlarska wspominała swoje spotkania z poetami Anną Kamieńską oraz ks. Janem Twardowskim, którzy byli inspiracją dla jej twórczości poetyckiej. Czytała też swoje wiersze m.in. o: przyrodzie, tęsknocie, miłości, inności i akceptacji zamieszczone w tomiku pod tytułem "I tak już zostanie".

Kameralny wieczór poetycki przy kawie, herbacie i ciasteczkach upłynęło w miłej atmosferze refleksji i zadumy. Podczas spotkania wiersze poetki czytały uczennice Gimnazjum w Mońkach: Patrycja Wroceńska, Izabela Kulikowska, Natalia Dąbrowska. Za co im serdecznie dziękuję.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org