Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

"Wierszem i śmiechem"

17 czerwca  w ramach  Uniwersytetu Trzeciego Wieku  spotkaliśmy się z Antonim Czajkowskim, pochodzącym z Grajewa kompozytorem i muzykiem, kreatorem wydarzeń muzycznych. Mówił on o swoich książkach, edukacji muzycznej w Polsce, a przede wszystkim grał swoje wariacje znanych utworów.

W drugiej części wystąpił zespół "Pogodna Jesień" ze scenką "Odwietki". Została ona napisana przez członków zespołu na podstawie własnych wspomnień i genialnie zagrana. "Odwietki"  zdobyły II miejsce  w Przeglądzie Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego w Łomży. Panie i Panowie występowali z tą inscenizacją w Białostockim Muzeum Wsi, brali udział w Sejmiku Teatrów Wiejskich w Stoczku Łukowskim, przedstawiciele grupy byli w Brukseli i w parlamencie.

Zespół "Pogodna Jesień" powstał pod koniec lat 90-tych. Od 2002 roku zespół działa pod patronatem Monieckiego Ośrodka Kultury w Mońkach.

Członkowie grupy z pasją i zaangażowaniem zbierają stare piosenki, przyśpiewki, zwyczaje wiejskie, a potem wykorzystują je w prezentowanym przez siebie utworach. W swoim repertuarze mają pieśni patriotyczne, ludowe, dożynkowe, weselne, biesiadne, kolędy i pastorałki.

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org