Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie

22 kwietnia 20 osobowa grupa zainteresowanych osób- głównie słuchaczy UTW, odwiedziła Wiosenne Targi Ogrodnicze w Szepietowie. Są to największe targi w regionie i mimo niepewnej pogody było na nich wielu gości. Wybór roślin był naprawdę ogromny, co paradoksalnie nie ułatwiało podjęcia decyzji. Oprócz tego można było kupić wiele naturalnych produktów spożywczych oraz wyrobów z drewna i wikliny.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Hodyszewa, do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania. Wysłuchaliśmy historii obrazu oraz odwiedziliśmy Krynicę, która jest nieodłącznym elementem hodyszewskiego sanktuarium. Według tradycji to właśnie tam objawiła się cudowna ikona Matki Bożej i to tu po dzień dzisiejszy bije źródło, a liczni pielgrzymi doświadczają tam działania łaski. Krynica to miejsce magiczne, położone trochę na uboczu w niewielkim zagajniku. Znajduje się tam mały kościółek oraz kaplice różańcowe i ogród różany. Matka Boska Hodyszewska jest nazywana Królową Podlasia, a obraz został ukoronowany przez ks. kard. Franciszka Macharskiego 31 sierpnia 1980 roku.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org