Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Wystawa prac Joanny Gałeckiej

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy prac Joanny Gałeckiej.

Joanna Gałecka pochodzi z Moniek na Białostocczyźnie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom na Wydziale Grafiki w 1992 r., dyplom na Wydziale Malarstwa - 1994 r. pod kierunkiem profesorów Jana Szancenbacha i Jacka Gaj. Jej mistrzem był także Jerzy Panek. Brała udział w około pięćdziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i drzeworytem. Stworzyła kilka cyklów tematycznych, m.in. "Kraina Felicji", "Nad Czerwoną Wodą", "In modo barocco". Z podróży powstały cykle: "Obrazy pisane nad Dnieprem" - z Ukrainy", "Bazar w Aszchabadzie"- z Turkenistanu. W roku 2000 wspólne wystawy z Jerzym Pankiem. W 2010 r. - z Marią Bieńkowską-Kopczyńską.

Udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. "Międzynarodowe Biennale Pasteli" w Nowym Sączu; 'Triennale Autoportretu" w Radomiu; "Mały Format" w Toruniu i Krakowie, oraz wystawy indywidualne.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org