Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Z Buska do Moniek

29 listopada  odbyło się spotkanie z Janem Chruślińskim- pisarzem, publicystą, historykiem, emerytowanym pułkownikiem Wojska Polskiego, laureatem kilku nagród literackich, m.in. nagrody literackiej im. Stefana Żeromskiego 2014 oraz nagrody literackiej Festiwalu „Orzeł” 2016. Jan Chruśliński jest członkiem Związku Literatów Polskich oraz Warszawskiego Klubu Przyjaciół Ziemi Kieleckiej w Warszawie. Publikuje w pismach: Tygodnik Artystyczno–Literacki, Świętokrzyski Kwartalnik Literacki oraz Buski Kwartalnik Edukacyjny.  Jego publikacje książkowe to:

  • Rozstania i powroty (2009)

  • Tak było… wspomnienia oficera wojsk drogowych (2010)

  • Życie wpisane w historię (2012)

  • Starość zaczęła się wczoraj… (2013) (główna nagroda w dziedzinie literatury na I Festiwalu Sztuki „Orzeł” 2016)

  • Miłość i wojna (2015) (nagrodzona nagrodą literacką im. Stefana Żeromskiego)

  • Z Chrobrza na wojenną tułaczkę (2016)

Autor czytał fragmenty swoich książek i opowiadał o swoich doświadczeniach życiowych. Spotkanie wzbogacili swoimi występami duet "Ty i ja" z Goniądza w osobach Marii Znoińskiej i Kazimierza Połonowicza oraz zespół "Pogodna jesień" z Moniek. Gościem specjalnym była Irena Grabowiecka - poetka, fotografka, animatorka życia literackiego w Białymstoku, członkini Związku Literatów Polskich i prezeska Nauczycielskiego Klubu Literackiego przy zarządzie okręgu podlaskiego, która w bardzo ciepłych słowach wypowiadała się o twórczości Jana Chruślińskiego.

Autora "odkrył" nam Włodzimierz Zmarzlik, obaj panowie urodzili się w Busku i mają wspólne wspomnienia. Dziękujemy Panom bardzo za interesujący poranek literacko-muzyczny. W poniedziałek zapraszamy na spotkanie z parą podróżników Joanną Grzymkowską-Podolak i Jarosławem Podolak.

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org