Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Zajęcia biblioteczne – „Czy znasz Dwie Dorotki”

5 lutego 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyły się zajęcia biblioteczne pod nazwą „Czy znasz Dwie Dorotki”. Uczestniczyła w nich grupa „6 d” z Przedszkola w Mońkach. Ich celem była popularyzacja twórczości Janiny Porazińskiej oraz zainteresowanie przedszkolaków baśniami.

Przed wizytą w bibliotece panie nauczycielki przeczytały w przedszkolu głośno dzieciom baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pod tytułem "Dwie Dorotki", która opowiada o dwóch siostrach, o Dorotce dobrej i pracowitej oraz o Dorotce złej i leniwej, a także o nagrodzie, jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie.

W bibliotece dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat fabuły baśni oraz usposobienia obu Dorotek. Podjęły też próbę oceny zachowania bohaterek baśni. Doszły do wniosku, że w baśni dobre postępowanie zostało nagrodzone, a złe ukarane. Następnie dzieci rozwiązały test rysunkowy sprawdzający zrozumienie przez nich fabuły baśni. Później dziewczynki szukały zielonej skrzynki. Znalazła ją dobra Dorotka, która swoje skarby rozdała innym dzieciom. Otrzymała za to nagrodę. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem przypominającym weselny taniec dobrej Dorotki z Kowalczykiem.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org