Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Zajęcia biblioteczne „Grzyby”

26 listopada 2015 roku, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach, odbyły się kolejne zajęcia pod nazwą „Grzyby”. Tym razem zorganizowano je dla dzieci z grupy zero „A” z Przedszkola w Mońkach.  Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych: "Grzyby rosną w lesie",  „Wyprawa na grzyby",  "Zbieram grzyby". Poza tym  wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pod tytułem "Grzyby", którego  czytanie wspomagane było prezentacją komputerową przygotowaną przez prowadzącą zajęcia  Barbarę Kuprel. Chętne dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat wiersza oraz w zabawie z nagrodami polegającej na odgadywaniu zagadek o grzybach.  Na zakończenie zajęć dzieci, w małych grupkach,  obejrzały atlasy grzybów znajdujące się w zbiorach bibliotecznych.

W jesiennych zajęciach o grzybach uczestniczyło 9 grup dzieci  - pierwszoklasiści z monieckich szkół oraz przedszkolaki.

Barbara Kuprel
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org