Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Zakochani w świecie.

3.12.2018r. gośćmi Biblioteki Publicznej byli :Joanna Grzymkowska-Podolak- dziennikarka, realizatorka i wydawczyni programów telewizyjnych i Jarosław Podolak- operator obrazu. Plonem ich wspólnych wypraw są książki:

"Zakochani w świecie. Indie", "Zakochani w świecie. Maroko", "Zakochani w świecie. Malezja". Decyzja o samodzielnych wyprawach zapadła, gdy Pana Jarka dopadł zawał. Okazało się, że odkładanie wszystkiego na później nie ma sensu. Państwo Podolakowie opisują dokładnie swoje przygotowania do podróży, dają szereg bardzo praktycznych rad. To nie są wyprawy wysokobudżetowe. Wybierają kraje, gdzie można tanio przenocować i zjeść. Są zafascynowani Indiami- spotkali się tam z niezwykłą otwartością i wręcz miłością ludzi, tam zarazili się wegetarianizmem i tam ciągle wracają. Widzą też biedę, okrucieństwo, kastowość i inne złe rzeczy. Indie to kraj niezwykłych kontrastów i takich chyba  ludzi przyciąga- też niezwyczajnych. Jedna z Pań podziękowała za tę możliwość wirtualnego podróżowania, gdyż w czasach młodości słuchaczy UTW paszporty mieli nieliczni. Teraz natomiast główna przeszkoda to zdrowie i wysokość emerytur. Podróżnicy zarażają swoją energią i pasją. Oni naprawdę są zakochani w świecie i co ważne w sobie nawzajem, a to też coraz rzadsze. Więcej pięknych zdjęć można obejrzeć na stronie: Zakochani w świecie

Wiesława Filipkowska

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org