Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Swój rok akademicki 2016/2017 zakończyli słuchacze Monieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Publicznej w Mońkach. W środę 21 czerwca odbyło się ostatnie spotkanie, podczas którego było więcej zabawy, niż nauki. Ze specjalnym pokazem przyjechała Pani Beata Rogalska z Biblioteki Gminnej z Krypna ucząc tańców integracyjnych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2014 roku i cieszy się ogromną popularnością. Aktualnie swoje uczestnictwo zadeklarowało 60 słuchaczy. Uniwersytet Trzeciego Wieku to doskonała okazja aby posłuchać zajmujących wykładów o różnej tematyce oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy z dziedziny sztuki, tradycji czy ekonomii. Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje także zajęcia warsztatowe, wyjazdy do teatru, wycieczki czy atrakcje o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Działamy dzięki wsparciu Burmistrza Moniek, oraz życzliwej pomocy ze strony Monieckiego Ośrodka Kultury. Sprawami organizacyjnymi zajmują się pracownicy Biblioteki Publicznej. Nasi słuchacze również wykazują coraz więcej zaangażowania. Nasz uniwersytet ma na razie charakter grupy nieformalnej, mamy nadzieję, że jego uczestnicy wykażą chęć założenia stowarzyszenia, co umożliwiłoby nam aplikowanie o środki z zewnątrz i staranie się o patronat wyższej uczelni. Czekamy na chętnych - nigdy nie jest za późno, by dołączyć do grona osób o otwartych umysłach i miło spędzić czas.

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org