Zapraszamy:

pn-pt - 9.00-18.00
sobota - 8.00-14.00

bpmonki@wp.pl

500 102 176, 85 716 27 43

Zdobienie butelek techniką decoupage

W dniach od 25 - 29.01.2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach organizowane były bezpłatne warsztaty plastyczne pod nazwą „Zdobienie butelek techniką decoupage”, która znana jest od połowy XIX. w. Uczestniczyły w nich dziewczęta ze starszych klas monieckich szkół podstawowych, które najpierw papierem ściernym przecierały  dokładnie umyte butelki i słoiki. Malowały je kilkakrotnie farbą akrylową. Wycinały z papierowych serwetek różne motywy i oddzielały  od nich dwie spodnie warstwy. Następnie przyklejały je na pomalowane naczynia. Na zakończenie lakierowały, ozdabiały butelki koralikami, wstążeczkami i sznurkami oraz pozowały do zdjęcia wraz ze swoimi „dziełami”.

Spotkania warsztatowe odbywały się przy herbatce i ciasteczkach. Były doskonałą okazją do integracji uczennic z różnych szkół oraz integracji międzypokoleniowej, gdyż w warsztatach uczestniczyła również pani Ela Chojnowska sympatyzująca z naszą biblioteką.

Barbara Kuprel

Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie niezgodnie z licencją Biblioteki Publicznej w Mońkach jest zabronione.
Projekt i wykonanie: strony internetowe Mońki | Na silniku: windu.org